بانک اطلاعات نشريات کشور !
ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳۸٢  کلمات کلیدی:
Magiran.com بانك اطلاعات نشريات كشور است.
در كشور ما نشريات متعددي به چاپ مي رسند كه عموما به دلايل مختلف براي مخاطبين شناخته شده نيستند و حتي متخصصين آن رشته نيز از انتشار آنها بي اطلاع مي باشند. همچنين بسياري از علاقمندان و پژوهشگران نيازمند مقالات و مطالب مندرج در نشريات هستند كه پاسخ آنها جز با استفاده از فن آوري اطلاعات مقدور نيست.
به عنوان مثال خود من كه علاقمند به يافتن آخرين مقالات و مطالب منتشره در نشريات كشور پيرامون مديريت پروژه هستم؛گاهي به اين سايت سر مي زنم.
هدف ؛ از طراحي اين سايت، ايجاد يك مرجع كارآمد از نشريات كشور در اينترنت به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان و معرفي عناوين متنوع و بعضا مهجور نشريات و بسترسازي براي حضور موثر اين رسانه ديرپا در صنعت نو پاي اطلاع رساني كشور عنوان شده است.
Magiran تا كنون موفق به پوشش و ارايه خدمات به بيش از 500 نشريه در حال انتشار شده كه اين خدمات شامل درج شناسنامه نشريه، طرح روي جلد و فهرست مطالب هر شماره و اقلام مقاله شناختي آنها با استفاده از مندرجات نشريه مي‌باشد. اين خدمات تنها در صورت ارسال يك نسخه از هر شماره به نشريات ارايه مي شود و كاربران مي توانند با استفاده از فهرست الفبايي، فهرست موضوعي و جستجو به نشريات مورد نظر خود دست يابند.همچنين نشريات با پرداخت هزينه مختصري متن كامل و يا گزيده مقالات خود را مي توانند در اين سايت در دسترس كاربران ساكن در داخل و خارج كشور قرار دهند.
مقاله برنامه ريزي و مديريت پروژه را كه در شماره سوم نشريه پيام مديران فني و اجرايي درج شده است را در Magiran يافتم كه تقديم ميشود.

 
کنفرانس بين المللی مديريت !
ساعت ٤:٠٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳۸٢  کلمات کلیدی:

دکتر مشايخی دانشکده مديريت دانشگاه شريف را که می شناسيد.
اولين کنفرانس بين المللی مديريت در ايران به همت ايشان ؛ موسسه آريانا و چند جای ديگر ۲۹-۳۱ دسامبر ۲۰۰۳ امسال در دانشگاه شريف برگزار می شود.
يك كارهايي در زمينه Project Change Management كرده ام كه مي خواهم بصورت مقاله در اين كنفرانس ارايه كنم.
منت پذير دوستان هستم اگر منابع ؛ تحقيقات و يا مقالاتي در اين زمينه مي شناسند؛ با E-mail معرفي كنند.


 
نمايشگاه كتاب شانزدهم !
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ اردیبهشت ،۱۳۸٢  کلمات کلیدی:
شانزدهمين نمايشگاه كتاب تهران به همراه جشنواره مطبوعات از چهاردهم ارديبهشت ماه جاری؛ در محل دايمي نمايشگاهها داير است.
سايت اينترنتي نمايشگاه شانزدهم نيز كه در آن فهرست كامل كتب ارايه شده به چشم مي خورد امسال به موقع راه اندازي شده است.(http://www.tibf.co.ir )
دانشگاه علم و صنعت ايران هم جهت سهولت در امر انتخاب و خريد كتب مورد نياز؛ ليست كتب برخي انتشاراتهاي خارجي شركت كننده را در سايت اينترنتي خود آورده است.
http://library.iust.ac.ir/libraryweb/pavilion/default.html
دوستان اگر ارمغاني از اين نمايشگاه راجع به PM داشتند ما را هم بي نصيب نگذارند و به ما هم خبر دهند.
 
تولد وب سايت Iranpm !
ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ اردیبهشت ،۱۳۸٢  کلمات کلیدی:

وب سايت ديگري در مديريت پروژه متولد شد كه اتفاقاً هم نام و اسم ماست .Iranpm.com
خوشبختانه تعداد سايتها ومراكز اطلاع رساني PM همين طور رو به افزايش است و اين نويد بخش فرداي بهتر براي مديريت نظام مند پروژه ها در كشور عزيزمان ايران است.
گردانندگان اين سايت كه در تاريخ 5 فروردين 1382 بطور آزمايشي و از تاريخ اول ارديبهشت 1382 راه اندازي گرديده است؛ هدف از راه اندازي آن را جمع آوري،تدوين و انتشار مقولات مربوط به مديريت پروژه عنوان نموده اند.
براي بهرمندي از خدمات سايت ميبايست عضو آن شويد با اين توضيح كه عضويت در سايت رايگان ميباشد.قسمت مقالات سايت در برگيرنده آموزشها و مقالات مختلف در زمينه مديريت پروژه ميباشد . براي بحث و تبادل نظر در مديريت پروژه، انجمن هاي تخصصي سايت فعال شده است و لينكستان سايت پنجره ارتباطي شما به ديگر سايتهاي مديريت پروژه است.
 
‍Pertmaster نرم افزاري براي مديريت ريسك !
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ،۱۳۸٢  کلمات کلیدی:
مديريت ريسك پروژه در سلسله مراتب مديريتهاي ۹ گانه PMBOK هشتمين نوع مديريت است كه بايستي در مديريت پروژه ها به آن عنايت شود.
يكي از معروفترين نرم افزارهاي برنامه ريزي؛ كنترل ومديريت ريسك؛ خصوصاً محاسبه ريسك نرم افزار Pertmaster مي باشد.
از مهمترين قابليتهاي اين نرم افزار امكان اتصال و Link به نرم افزارهاي Primavera و Ms Project و استفاده از Data Base اين نرم افزار هاست.
 
زنها در مديريت پروژه !
ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ،۱۳۸٢  کلمات کلیدی:
سايت IPM انجمن مديريت پروژه انگلستان را يادتان هست.
گروه جالبي در اين انجمن به نام گروه " زنها در مديريت پروژه " تاسيس شده است كه با راه اندازي يك سايت اينترنتي قصد ترويج؛ تقويت و تشويق نقش زنان در فرآيندهاي مختلف مديريت پروژه را دارد.

 
فهرستی از نرم افزارهای مديريت پروژه !
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ،۱۳۸٢  کلمات کلیدی:
در اين سايت ميتوانيد ليست کاملی از نرم افزارهای مديريت پروژه را بيابيد.
بسياری از اين نرم افزارها برای شرکتهای خاص ‍PM طراحي و استفاده مي شود.
شما نيز مي توانيد درصورتي كه نرم افزار خاصي را در رابطه با PM استفاده ميكنيد ؛اطلاعات آن را به اين سايت بيافزاييد.