معرفي پروژه (۱)

پروژه كارون ۳ ؛ يكي از بزرگترين پروژه هاي زيربنايي كشور است كه ساخت آن هم اكنون نيز ادامه دارد.
بر روي رودخانه كارون چهار سد ؛ شهيد عباسپور (كارون ۱)؛ كارون ۲ ؛ كارون ۳ و كارون ۴ برنامه ريزي و اجرا شده اند كه از اين ميان سد شهيد عباسپور به بهره برداري كامل رسيده است.
سد كارون ۳ ؛ در ۲۸ كيلومتري شرق شهرستان ايذه در استان خوزستان قرار دارد و عمليات اجرايي آن از سال ۱۹۹۴ شروع شده است .
راه اندازي و به روز رساني سايت اينترنتي كارون ۳ ؛ اقدامي موثر و كارا در جهت گزارش دهي هفتگي عمليات اجرايي اين پروژه ملي است كه از اين حيث مي تواند الگوي ساير پروژه هاي ملّي باشد.
در اين پايگاه اطلاع رساني مي توان آخرين وضعيت پروژه ؛ عكسها و اطلاعات مفيد ديگر آن را يافت.

/ 5 نظر / 28 بازدید
صابري

سلام،‌خسته نباشيد. من به خودم اجازه دادم تا يك پيشنهاد كوچك به شما بدهم. مدتي است كه سايت شما براي بازشدن زمان بسيار زيادي از كاربر مي‌گيرد كه شايد به‌ دليل تعداد زياد مطالب قبلي باشد. پيشنهادمي‌كنم تا تعدادي از مطالب قبلي را در آرشيو قراردهيد تا از اين زمان كاسته شود. با پوزش و احترام فراوان. صابري.

اكبر ضياءوري

سلام ، خسته نباشيد. من يك افغان مقيم بريتانيا هستم. مدتي است كه ميخواهم در مورد فن مديريت مطالبي بياموزم،‌ زيرا چند پروژه كوچك را ميخواهم اجرا كنم. از مطالب مفيد سايت شما استفاده كرده ام و به دو سه سايتي كه شما معرفي كرده ايد سرزدم و مطالب آنها را نيز خواندم و كاپي كردم. از زحمات شما بسيار تشكر. اگر ممكن باشد چند كتاب مديريت براي پروژه هاي كوچك را در سطح ابتدايي براي من معرفي نماييد.

خودم

از آقای صابری بخاطر راهنمایی ارزنده شان بسيار ممنونم. بسياری از مطالب قبلی را در آرشيو قراردادم اما مثل اينکه سرعت باز شدن وبلاگ تغيير چندانی نکرده است. مجید فراهانی

سيد فتح الله صدري زاده

دوست گرامی آقای مهندس مجيد فراهانی سلام .اميدوارم تعطيلات به شما خوش گذشته باشد . رد پای شما را در اطراف کلبه محقرم در دهکده جهانی ديدم . سدهايی که نام برده ای روی پر آب ترين رود ايران يعنی کارون احداث شده يا در حال احداث است . در نهايت روی رود کارون شش سد احداث خواهد شد . در آن موقع کارون می ميرد . اما روی رود کرخه هم سال گذشته بزرگترين سد تاريخ ايران يعنی سد کرخه احداث شد و نيروگاه آن در حال تکميل است . در سايت کميته ملی سدهای بزرگ ايران اطلاعات بيشتری در مورد سدها قابل دسترسی است . موفق باشيد.

محمد طهماسبي

جناب آقای فراهانی عزيز با سلام ؛ بنظر ميرسدهمانگونه که اسم سدهای مذکور برمی آید بر روی رودخانه کارون ايجاد شده اند و نه کرخه. هم شاگردی شما.